Családok részvételével zajlott a Föld napja alkalmából meghirdetett program a Bányászati kiállítóhelyen. A gyerekek nyelvére hangolt tárlatvezetés során és az utána következő különböző játékos feladatokon keresztül kaptak betekintést a gyerekek a bányászkodás rejtelmeibe és veszélyeibe is.
A korábban tornateremként szolgáló épület és környezete a Vemévszer és a LATEREX Zrt. közös munkájával épül át, az átfogó projektben több új épületet is kialakítanak.
A MÁV-START a hőségriasztás ideje alatt, augusztus 17-től, naponta 10 és 17 óra között a budapesti fejpályaudvarokon és a nagyobb vidéki vasútállomásokon ásványvizet biztosít utasainak. A Volánbusz munkanapokon 12 és 14 óra között a Népliget autóbusz-állomáson és a megyeszékhelyeken a nagyobb forgalmú buszpályaudvarokon oszt ásványvizet. Fontos, hogy mindenki elegendő mennyiségű ivóvízzel vagy folyadékkal induljon útra.