2024.04.18, Csütörtök

Nógrádi sikerek a Karácsonyi futáson

nogradsport.wordpress.com

2016.12.29. 13:46

Karácsony másnapján több mint hatszáz futó részvételével rendezték meg a hagyományos losonci futóversenyt. A 49. Karácsonyi futáson rengetegen képviselték Nógrád megyét.

Évtizedek óta hagyomány, hogy magyarok, így természetesen nógrádiak is rajthoz állnak a szomszédos város utcáján. A négykörös fő számban, 20 kilométeren ezúttal egyedül Tajti Norbert (SAC) szerepelt megyénk színeiben. Az egykörös futamon nógrádi érem is született, az ötfős Tarjáni Tornádó Triatlon SE (TTT) gárdából Laczkó Szabina a második helyen ért célba, de valamennyi csapattársa a korcsoportok elején ért célba. A 20 kilométert kétfős váltók is teljesíthették, itt egy salgótarjáni részsikernek is örülhettünk, hiszen a győztes duóban Szurok Balázs (Zenit SE) volt az egyik futó.

Már most érdemes bevésni a naptárakba, hogy egy év múlva jubileumi, azaz az 50. verseny következik majd.

Nógrádi eredmények:

5 kilométer. Felnőtt nők (164 induló): 2. Laczkó Szabina (TTT) 18:26 perc … 6. Laczkó Rozina (TTT) 20:30 … 87. Markovics Eszter (SAC) 28:54.

Felnőtt férfiak (210): 5. Hajósi Ferenc 16:52. 6. Torák Levente 16:57 … 16. Buda Erik (mindhárman TTT) 18:08 … 23. Mátrai Márk (Somoskőújfalu) 19:21 … 178. Nádrai Krisztián (Kishartyán) 29:05. Szenior férfiak (74): 34. Id. Jusztin Ferenc (Szécsény) 25:50 … 67. Ifj. Jusztin Ferenc (Szécseny) 33:24.

20 kilométer. 40-49 éves férfiak (17): 17. Tajti Norbert (SAC) 1;50:34 óra.

2×10 kilométeres váltó (51): 1. Zenit/Regiotel (Ondrej Bartko és Szurok Balázs) 1;14:11.