Tíz vármegyében és Budapesten lesz a héten biológiai szúnyoggyérítés, amely során 32,5 millió négyzetméternyi vízfelületre juttatják ki a lárvák elleni természetes készítményt - közölte a katasztrófavédelem hétfőn az MTI-vel
A Duna mentén szinte mindenhol megtörténik a lárvák elleni védekezés: a Szigetközben, Komárom térségében, a Dunakanyarban, Budapest érintett kerületeiben, a Csepel-szigeten, valamint Dunaújváros és Szekszárd környékén földi úton juttatják ki a biológiai gyérítéshez használt készítményt.
Az esők után kialakult kisebb tenyészőhelyeken, a Balatonnál, a Velencei-tónál, Somogy vármegyében és Sopron környékén szintén földi eljárással juttatják a vízbe a lárvák ellen használt anyagot.
Békés és Csongrád-Csanád vármegyében a folyók holtágain, illetve a Tisza-tónál repülőről végzik a biológiai beavatkozást - tették hozzá, azzal együtt, hogy földi kémiai szúnyoggyérítésre a Hernád és a Dráva mentén fekvő 91 településen, összesen 7700 hektáron van szükség.
Alaposan átformálják Kőszeg egyik legfontosabb közlekedési csomópontját: a vasútállomás mellé új autóbusz-pályaudvar és P+R parkoló épül, új utakkal és kerékpáros kapcsolatokkal rendezik át a környéket, miközben a 87-es főút egy szakasza is megújul.