November elején az Óbudai Egyetem Salgótarjáni Képzési Központja Szakmai Napra hívta össze a térség oktatási és közéleti vezetőit. A szokásos rendezvény idei célja a már megkezdett kölcsönös fejlesztés, fejlődés továbbvitele; valamint az egyetem és a vármegye oktatási intézményei közötti kapcsolat szorosabbra fűzése volt.
A szakmai fórumon első alkalommal találkozott Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora Salgótarján újonnan megválasztott polgármesterével, Kreicsi Bálinttal, aki megerősítette egykori alma matere iránti elkötelezettségét - derült ki a lapunkhoz eljuttatott tájékoztatóból.
A Szakmai Nap első részében a salgótarjáni városvezetés és az Óbudai Egyetem vezetősége vitatta meg az intézmény és az önkormányzat további közös céljait, figyelembe véve a jövőbeli fejlesztési terveket és az újabb közös projektek lehetőségét. A találkozón kiemelt téma volt a már létező együttműködési megállapodás új alapokra helyezése, amelyet a tervek szerint még ez év vége előtt aláírnak. A polgármester ígérete szerint, az új megállapodásban a városvezetés az eddiginél magasabb összeggel támogatja majd a salgótarjáni kampusz működését, ezzel is segítve a helyi felsőoktatás további fejlődését. A felek megállapodtak abban, hogy széles körben felmérik a térség képzési igényeit és az egyetem ennek figyelembe vételével határozza meg jövőbeli képzési struktúráját.
Felvetődött egy közös innovációs program elindításának lehetősége is, ami kölcsönös lendületet adhatna a helyi felsőoktatásnak és a térség gazdaságának is.
A Szakmai Nap nyilvános fórumához mintegy húsz középiskolai vezető, valamint a tankerületi igazgatók és a Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum kancellárja is csatlakozott.
A megbeszélés fókuszában egy olyan közös jövőkép kialakítása volt, ami átfogja a régió közép- és felsőfokú oktatását; különös figyelmet fordítva a korszerű szakképzésre, amely a jövő munkavállalói és a térség számára egyaránt kiemelten fontos terület.
Az Óbudai Egyetem ismertette a Salgótarjáni Képzési Központjának eddigi eredményeit, fejlesztéseit, amelyekre alapozva a jövőben erősíteni akarja kapcsolatát a Nógrád vármegyei középiskolákkal. Ennek érdekében kérte az együtt gondolkodást a közös programok, duális és gyakorlati képzések és egyéb szakmai együttműködések terén. Az egyetem vezetése hangsúlyozta, hogy céljuk nem csupán a hallgatók számának növelése, hanem a helyi közösség és gazdaság számára hasznos képzési programok fejlesztése is, hosszú távon pedig a képzési központ önálló karrá fejlesztése, melyhez elengedhetetlenül szükség van a megfelelő hallgatói létszámon túl a helyi oktatási szakemberek bevonására.