A gondolatébresztő előadás után lehetőség van az elhangzottak közös megvitatására.
A mai nappal kezdődően minden második szerdán 16.00 órától ismeretterjesztő előadásokat tartanak a Balassi Megyei Könyvtárban, egészen 2020. március 18-ig. Az előadások hossza egy óra lesz.
A gondolatébresztő előadás után lehetőség van az elhangzottak közös megvitatására, a témához kapcsolódó saját élmények hozzáadására, illetve az egymástól tanulás jegyében egy-egy irodalmi vagy történelmi részlet ismertetésére.
Az előadók az egyes témák jeles képviselői. A foglalkozásokon középiskolások számára lehetőséget biztosítanak közösségi szolgálati órák teljesítésére.
Szondi várjátékot szerveznek szombaton a Nógrád vármegyei Drégelypalánkon Drégely váránál; a rendezvénnyel a várvédelem korszakát idézik fel gazdag történelmi ihletésű programokkal - tájékoztatta a Drégelyvár Alapítvány koordinátora csütörtökön az MTI-t.