A nagy hó sem rémítette el a nógrádi futókat
Papp Ildikó (Salgótarjáni Atlétikai Club, középen) erős mezőnyben tudott nyerni, jobbra Csuta Dorottya, balra Staicu Simona

nogradsport.wordpress.com

2019.01.11. 14:00

Közel négyszáz futó kezdte meg a Futapest versenyiroda regionális versenysorozatának idei küzdelmeit. Budakalászon számos nógrádi siker is született.

A rövidebb távon Szurok Balázs (Zenit SE) mindössze kettő másodperccel maradt le az abszolút győztestől, de így is korosztályos aranynak örülhetett. A nőknél egy értékes nógrádi győzelem született, Papp Ildikó (SAC) a jövő reménységének tartott Csuta Dorottya és a sok nagy sikert bezsebelő Staicu Simona előtt szerezte meg az aranyat. Rajtuk kívül Balla István (Zenit SE), Telek András (Zenit SE), Huszár László (SAC-Karbona), Jusztin Ferenc (Szécsény), Tóth Barbara (Tarjáni Tornádó Triatlon SE), Komka Zsuzsanna (SAC) és Tóth Nóra (TTT) is érmet szerzett a saját korcsoportjában.

A hosszabb penzumot választók közül Behan Anikó (Zenit SE) végzett a legjobb helyen, aki a második helyen ért célba a hölgyeknél. Buda Erik (TTT) korcsoportjában végzett dobogót érő pozícióban.

A nógrádiak eredményei

Rövidtáv (4,7 km).
Férfiak (97 induló): 2. (korcsoportjában 1.) Szurok Balázs (Zenit SE) 18:53 perc … 7. (3.) Balla István (Zenit SE) 19:19 … 11. (2.) Telek András (Zenit SE) 20:32 … 19. (1.) Huszár László (SAC-Karbona) 21:57 … 25. (7.) Tóth Ármin (TTT) 23:28 … 75. (2.) Jusztin Ferenc (Szécsény) 34:11.
Nők (90): 1. Papp Ildikó (SAC) 20:43 … 9. (2.) Tóth Barbara (TTT) 23:31 … 18. (2.) Komka Zsuzsanna (SAC) 25:08 … 30. (2.) Tóth Nóra (TTT) 27:24 … 31. (9.) Fenyő Kinga (TTT) 27:32 … 38. (11.) Fenyő Blanka (TTT) 29:24.

Hosszú táv (11,3 km).
Férfiak (136): 9. (2.) Buda Erik (TTT) 51:09 … 65. (22.) Reviczki Zsolt (Pásztó) 1:09:30 … 115. (38.) Fenyő Zsolt (TTT) 1:24:53.
Nők (44): 2. (1.) Behan Anikó (Zenit SE) 58:00 … 32. (13.) Tóth Katica (Bátonyterenye) 1:30:35.

forrás: nogradsport.wordpress.com