Ilyen és ehhez hasonló remek látni- és simítanivalókban volt részük azoknak a gyerekeknek, akik a tűzoltók "Nyitott szertárkapuk" nevet viselő rendezvényét választották gyermeknapi programjuk színhelyéül.
A katasztrófavédelmi gyermeknapra megyeszerte kétszáz-harmincan látogattak el.
Nógrád megyében Salgótarjánban, Balassagyarmaton, Pásztón, Rétságon, Bercelen, Szécsényben és Bátonyterenyén várták a laktanyák és a bennük dolgozó hivatásos tűzoltók a gyerekeket délelőtt tíz és délután négy óra között.
A gyermeknapi rendezvényekbe a rónafalui, ságújfalui, mihálygergei, salgótarjáni, rétsági, nógrádi és diósjenői önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szertáraik megtekintésének biztosításával. Az Ipoly-völgyi Különleges Mentők és az érsekvadkerti önkéntes tűzoltók a balassagyarmati hivatásos tűzoltó-parancsnokság laktanyájában találkoztak a gyerekekkel, a Karancs Speciális Mentőszolgálat pedig egy budapesti rendezvény keretében mutatkozott be a fiataloknak és felnőtteknek egyaránt. A tűzoltók mind a tizennégy helyszínen különböző izgalmas programokkal várták mindazokat a gyermekeket és felnőtteket, akik érdeklődnek a tűzoltói hivatás, valamint az ahhoz kapcsolódó eszközök, felszerelések és technika iránt.
Gyermekek és kísérőik megnézhették a hivatásos tűzoltó-parancsnokságok és katasztrófavédelmi őrsök laktanyáit és az ott található tűzoltóautókat, megismerhették a járművek speciális felszereléseit – például testközelből láthatták a gyakran emlegetett feszítő-vágó berendezést - és a védőeszközöket is bemutatták részükre a tűzoltók. A katasztrófavédelmi gyermeknapon több próbariasztást is láthattak, hallhattak a gyerekek, amelynek során ámulattal figyelték, hogy hogyan csúsztak le a tűzoltók a szertárba vezető csövön és öltöztek fel beavatkozó ruhába másodpercek alatt, hogy a jelzést követő százhúsz másodpercen belül el tudjanak indulni a bajba jutottak megsegítésére.
Rendkívül népszerűek voltak a tűzoltógépjármű-fecskendők és az úgynevezett különleges szerek, tehát a magasból mentő, az erdőtüzes gépjármű és a vízszállító jármű is. A gyermekek puttonyfecskendővel való locsolásban is megmérethették magukat, többen beöltöztek tűzoltófelszerelésbe, és voltak olyan szerencsések, akik még a szirénákat is bekapcsolhatták.
Salgótarjánban Brúnó százados, a tűzoltókutya is aktív résztvevője volt a gyermeknapi programnak, a gyerekektől rengeteg simogatást begyűjtött és volt olyan fiatal is, aki előre készült a tűzoltókutyával való találkozásra és meglepte az ebet egy kis jutalomfalattal gyermeknap alkalmából.
Balassagyarmaton a laktanya belső udvara alatt húzódó polgári védelmi- és tűzoltómúzeum, amely egy régi légoltalmi óvópincéből lett kialakítva, nagy népszerűségnek örvendett, de az Ipoly-völgyi Különleges Mentők által kiépített alpintechnikai pályát is lelkesen birtokba vette a legtöbb gyermek. A katasztrófavédelmi gyermeknap résztvevői között számtalan jövendőbeli kollégát ismerhettek meg a hivatásos tűzoltók, hiszen a legtöbb gyermekre olyan nagy hatással voltak a programok, hogy megfogadták, ha felnőnek, ők bizony tűzoltók lesznek.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.