A bemutatót a teátrum májusra tervezte, de a jelenlegi helyzetre való tekintettel a valós dátum még várat magára.
„A felvonás elején a szoba már derül, de igazán napos csak akkor lesz, amikor a tanítónő bejön. Mintha ajtót nyitván, vele együtt özönlenék be a nap.”
Bródy Sándor egyik legismertebb művét, a Tanítónőt viszi színre a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház, amelynek olvasópróbáját hétfőn tartották. A sokoldalú szerző korának egyik legizgalmasabb íróegyénisége volt. Újított és véleményt formált, miközben játszott az irodalmi nyelvvel. A magyar irodalomban korábban nem ábrázolt konfliktusokat jelenített meg, és újszerűnk számított a nagyvárosi élet ábrázolása is.
Tóth Flóra elvégezte Pesten a tanítóképzőt, és most első munkahelyére, egy bácskai faluba érkezik. Tele van izgalommal, tettvággyal: végre tanítani fog! Igaz, hogy csak egy kis összevont, falusi lányosztályt, de így is nagyszerű! „Én az életre akarom nevelni a gyermekeket, erre a szép életre!” Alig várja, hogy befogadja a kedves kis falu. Öt hónap múlva megtiporva, szétszaggatva, agyon alázva menekül innen. És az egész szörnyű faluval együtt maga mögött hagyja élete nagy szerelmét is.
Bródy Sándor száz éve írt „falusi életképe” ma is minden elemében ismerős – a korrupció, a zaklatás, az álszent gőg, irigység, unalom – minden olyan, mint ma, de még a boldog békeidők finomabb árnyalataival.
Bródy színművét Kis Domonkos Márk, Jászai Mari díjas színész, rendező állítja színpadra. Dramaturg Deés Enikő, a látványért pedig -mint, ahogy azt már megszokhattuk- Pallós Nelli felel.
A tanítónő szerepében Hege Veronika, további szerepekben: Hajdu Tibor, Rácz János, Vándor Éva, Máté Krisztián, Móczár Bence, Bocskai Virág, Baksa Imre, Albert Péter, Házi Anita, Erdélyi Gábor, Farkas Zoltán, Kecskés Alexisz, Kántor Zoltán.