A Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezete szakmai továbbképzést szervezett a Szent Lázár Megyei Kórház Konferenciatermében.
A Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezete szakmai továbbképzést szervezett a Szent Lázár Megyei Kórház Konferenciatermében. A programon a szervezet önkéntesei vettek részt valamint a Kanizsai Dorottya Szakközépiskola tanulói közül szaktanáruk vezetésével 22-en.
A rendezvény célja az volt, hogy önkénteseink tájékozottak, naprakészek legyenek, hogy az érintetteknek, hozzátartozóiknak és a hozzájuk forduló érdeklődőknek hiteles információt tudjanak adni.

Az elnöki köszöntő és bevezető gondolatok után először Katkó Orsolya a Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály munkatársa „A szűrések jelentősége, szervezett és egyéni szűrések” címmel tartott előadást, majd Strommer Pálné a MRL elnökségi tagja, a Lelkisegély Szolgálat vezetőjének összefoglaló előadását hallhattuk „Lelki támogatás, segítő beszélgetés, önsegítő csoportok” címmel, végül Bialkó Zoltánné a kórház esélyegyenlőségi referense „Betegjog a gyakorlatban, korlátok és lehetőségek” című előadása hangzott el. Minden előadás után mód volt kérdések felvetésére, amellyel a jelenlévők aktívan éltek is..
Az ebédszünetet követően Bialkó Zoltánné a szociális ellátórendszerbe adott betekintést és az előadások összegzésére, valamint néhány tisztázatlan kérdés megvitatására került még sor.
forrás: rakliga.hu

A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.