A Magyar Vöröskereszt ebben az évben 44. alkalommal hirdette meg országos elsősegélynyújtó versenyét
A Magyar Vöröskereszt ebben az évben 44. alkalommal hirdette meg országos elsősegélynyújtó versenyét, melynek megyei megmérettetésére május 6-án került sor, már több alkalommal, az idén is a verseny segítői között tudhattuk a Rákellenes Liga önkénteseit is.
A tizenhét állomásból egyet, immár negyedik alkalommal a Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezet önkéntesei biztosították. Egy 12 kérdéses tesztlapot kellett kitöltenie a versenyen részt vevő 17 csapatnak, melyet a fiatalok nagy része 85 %-ra teljesített és voltak csapatok, főként akik már részt vettek az általuk szervezett vetélkedőkön, hibátlanul oldották meg. A nap tapasztalatát így foglalták össze: Jó volt megtapasztalni, hogy a felvilágosító munkának van gyümölcse.
forrás: rakliga.hu

A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.