Mátranovákon jelentős fejlesztéssorozat részeként épül új logisztikai csarnok.
A Mátranovák 2030 fejlesztési program utolsó elemeként egy 600 millió forint értékű logisztikai csarnok épül a Nógrád vármegyei településen, a teljes hatmilliárd forint értékű fejlesztési program révén az Alstom mátranováki telephelye biztosítja majd a vállalatcsoport vasúti forgóvázkeret gyártási kapacitásának harmadát - közölte a társaság szerdán.
A tájékoztatás szerint az új logisztikai csarnok építését a telephely kapacitásnövelése, és a termelési volumen 40 százalékos emelkedése indokolja, ami nagyobb mennyiségű nyersanyag, alkatrész és végtermék tárolását és logisztikai mozgatását igényli.
Az új, 827 négyzetméteres logisztikai csarnok tervezési munkálatai megkezdődtek, a kivitelezési munkák 2025 tavaszán indulnak, a beruházás teljes megvalósítása egy évig tart.
A közleményben felidézik, hogy a 2022-ben indított Mátranovák 2030 fejlesztési terv részeként a vállalat modernizálta a gépparkját: új élhajlító gépeket szerzett be, növelte a három dimenziós mérésekre használt cellájának kapacitásait, modernizálta plazmavágó gépét, mintegy 60 új emelő és forgató berendezést telepített, valamint egy új hegesztő robotot is üzembe állított. Szintén a beruházás keretében számos modern konténerirodát és tárgyalót is telepítettek.
Balázs Gáspár, a vállalat magyarországi működéséért felelős vezérigazgatója a közleményben kiemelte,
a fejlesztési terv megvalósításával a telephely 2025-ig jelentősen növeli gyártókapacitásait, így ez lehet az Alstom legjelentősebb forgóvázkereteket gyártó telephelye Európán belül, világviszonylatban itt készül majd az Alstom forgóvázkereteinek egyharmada. A Mátranovákon készült forgóvázak Európa-szerte megtalálhatóak lesznek az Alstom vasúti járműveiben.
Többek között kifejtette még: a MÁV, a MÁV-HÉV és a BKV számára kínált valamennyi vasúti jármű forgóvázkeretei ebben a gyárban készülhetnek majd.
A mátranováki gyárban négy évtizede kezdték meg a forgóvázkeretek gyártását metró- és vasúti szerelvényekhez. Mára az itt előállított termékek számos szerelvénytípusban megtalálhatók Európa-szerte: a hagyományos és a nagysebességű vonatokban, elővárosi vonatokban, mozdonyokban és emeletes vasúti kocsikban.
Az Alstom 64 országban van jelen. A franciaországi tőzsdén jegyzett vállalat 17,6 milliárd eurós bevételt ért el a 2024. március 31-én záruló pénzügyi évben. A nyilvános cégadatok alapján az Alstom Hungary Kft. 2022-ben túlnyomórészt külföldi értékesítésekből több mint 40 millió euró árbevételt ért el, ez 2023-ban 48,4 millió fölé emelkedett; az adózás utáni nyeresége ugyanezen időszakban 864 ezer euróról több mint egymillió euróra nőtt.