Motoros zarándoklatot tartanak vasárnap a mátraverebély-szentkúti nemzeti kegyhelyre - tájékoztatta a Nógrád megyei búcsújáróhely sajtófőnöke kedden az MTI-t.
Kerekes-Dancsok Regina elmondta: a 11 órakor kezdődő ünnepi szentmisét Bátor Botond pálos szerzetes tartja, aki maga is motorral érkezik a kegyhelyre, majd a járművek megáldása után a zarándokokkal együtt ő is motorkerékpárral vesz részt a körmeneten.
A reggel nyolc órai gyóntatás után szentmisét tartanak a katolikus kegyhelyen, ezután a katekézis témája: papok és diakónusok.
A Puskás Arénához már hét év után nemzeti szintű katarzisok kapcsolódnak, de az összes épületünk tele van történetekkel. Az épített örökség és az ember különleges kapcsolatára épül a KÉSZ Csoport Épített Történetek című platformja, amelynek első vodcastja kiváló ráhangolás a BL-döntőre.