2024.07.17, Szerda

Befejeződött Balassagyarmat város és térsége ivóvízellátásának rekonstrukciója

Balassagyarmat Városháza

2016.11.16. 08:15

A Dejtár-Balassagyarmat távvezeték és a városi elosztóhálózat felújítását a Svájci Állam a Svájci-Magyar Együttműködési Program keretében 1.160.637.238,- Ft-tal támogatta.

 

Peter Burkhard, a Svájci Államszövetség Magyarországi Nagykövete, valamint Balla Mihály, térségünk országgyűlési képviselőjének részvételével a tegnapi napon került sor a Svájci Hozzájárulásból megvalósult ivóvízhálózat rekonstrukciójára vonatkozó projekt záró rendezvényére.


A beruházás során összesen több, mint 20 km belterületi és külterületi ivóvízvezeték felújítása valósult meg, közel nettó 1,4 milliárd forint értékben. Ehhez az érintett belterületi szakaszokon útfelújítás is kapcsolódott. 
A beruházás eredményeként a régi, azbeszt tartalmú csövek helyett már új, korszerű vezetékek szállítják városunk lakóinak az ivóvizet.


A kivitelező PENTA – Boroszlán Konzorcium képviselője a rendezvényen külön kiemelte, hogy rég tapasztaltak ilyen pozitív hozzáállást és türelmet a lakosság részéről mint városunkban.

GazdaságBalassagyarmativóvízellátásSvájci-Magyar Együttműködési Program