A megszerzett ismeretek mellett a nyertesek és iskoláik értékes tárgynyereményeket és összesen 3,5 millió forint értékű utalványokat is hazavihetnek. A nevezés határideje 2019. január 18.
Egy 2018-as felmérés szerint a családok csak korlátozottan képesek megfelelő mintát adni gyermekieknek az életminőséget jelentősen befolyásoló pénzügyi-gazdasági kérdésekben. A K&H Csoport fontos feladatának tekinti, hogy a fiatalok pénzügyekben való jártasságához aktívan hozzájáruljon, és mindezt naprakész ismeretanyaggal, játékos formában tegye. Négy fordulós vetélkedősorozatában immár kilencedik alkalommal mérhetik össze tudásukat a csapatok.
Egy 2018 nyarán végzett kutatás eredményei szerint a válság elmúltával 2010 és 2018 között pénzügyeinket tekintve egyre inkább tücsök, mint hangya módjára élünk. A magyar családok pénzügyi ismeretei továbbra is hiányosak, a pénzügyeket tekintve pedig a lakosság kevésbé megfontolt és előrelátó. A felmérés arra is kitér, hogy az életminőséget jelentősen befolyásoló alapvető pénzügyi ismeretekben és készségek elsajátításában a családok nem, vagy csak korlátozottan tudnak megfelelő mintát adni a gyermekeiknek. (Forrás: MNB)
Miért érdemes nevezni
„A K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő olyan tudásanyagot kínál az általános és középiskolás gyerekek számára, melyet hétköznapi szituációkban, felnőttként is kamatoztatni tudnak majd. Az első fordulóban például az online bankolás körüli óvintézkedésekre, illetve adataink védelmére is kitérünk, az olyan hagyományosabbnak nevezhető témakörök mellett, mint a különböző befektetési formák jellemzői. A megoldásokhoz idén először segítségükre lesz KáPé, a fiatal vlogger, aki videóiban szórakoztató módon mesél a pénzügyekről. A megszerzett tudásukat a gyerekek rögtön tesztelhetik is a vigyázz#KáPé mobilalkalmazáson található kvízekkel és játékokkal, felkészültségüket pedig a vetélkedő négy fordulójában bizonyíthatják, ahol élmények és értékes nyeremények várják őket” - mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója.
„A versenyen nemcsak a pénz használatáról, a pénzzel való gazdálkodásról, a bankok működéséről vagy a hitelekről, kölcsönökről szerezhettek tudást a gyerekek, hanem az online vásárlással kapcsolatban sok olyan ismerettel gazdagodhatnak, amelyek a mai világban elengedhetetlenek. Az online térben, már az egészen kicsik is részt vesznek és az ott rájuk leselkedő veszélyekről is szót tudunk ejteni, megtanulhatják hogyan is tartsák biztonságban például a személyes adataikat” – mondta Filepné Tőzsér Gertrúd, a Nógrádsápi Fekete István Általános Iskola pedagógusa, az előző évi vetélkedő egyik nyertes csapatának, a Minibankároknak a felkészítője.