2024.05.26, Vasárnap

Emléktábla avatás Zagyvarónán

salgotarjan.hu

2018.08.30. 21:18

Az iparszerű nógrádi szénbányászat megkezdésének 170. évfordulója alkalmából avattak emléktáblát Zagyvarónán augusztus 25-én, amely a városrész bányászathoz kötődő történelmi emlékeit hivatott őrizni.

“Bizonyosan állíthatjuk, ha nincs bányászat településünkön és vidékén a tizenkilencedik századtól, akkor Salgótarján ma is csupán egy kis falu lenne a többi nógrádi település között. Bízom benne, hogy a 170. évforduló és az emléktábla újra felhívhatja sokak, kiemelten a fiatalok figyelmét városunk ipartörténeti múltjának jeles eseményeire, meghatározó állomásaira. Gyökereinket nem felejtve, közös múltunk értékeit megőrizve, együtt valamennyien, az önkormányzat és a civil szervezetek összefogásával teremtjük meg közös jövőnket és otthonunkat” – fogalmazott a helytörténeti emlékmű átadóján elmondott ünnepi beszédében Fekete Zsolt polgármester.

Megáldását követően az esemény résztvevői koszorúkat helyeztek el a közelmúltban korszerűsített Bátki József Művelődési Ház falán lévő emléktáblánál.

AktuálisbányászatNógrád megyeemléktáblaZagyvarónaavatásszénbányászat