Egészségügyi termék hamisítása miatt vádat emelt a Balassagyarmati Járási Ügyészség egy 42 éves budapesti férfi ellen, aki több mint ötszáz szem különböző típusú potencianövelő szert tartott magánál - közölte a Nógrád Megyei Főügyészség vezetője pénteken az MTI-vel.
Bóna Gyula elmondta: a férfit február 19-én éjjel Szendehelyen ellenőrizték a járőrök, és autójában száz doboz, összesen 505 szem különféle potencianövelő szert találtak.
A gyógyszereknek Magyarországon nem nincs forgalomba hozatali engedélyük, az országban nem engedélyezett egészségügyi terméknek minősülnek, hazai patikákban nem szerezhetők be.
A vádlott az illegális terméket Budapesten vásárolta.
A főügyész hozzátette: a törvény csak az ilyen szer indokolatlan mennyiségben történő megszerzését bünteti, a férfinál talált mennyiség pedig nyilvánvalóan meghaladja személyes szükségleteit.
Az autóiparból áthozott LEAN-mentalitásra alapozó szemlélettel tíz ország piacát hódította meg sikerrel a WKS Duna Polska. A júniusi Hónap Mérnökeként Csikós Gáborral, a többek között hidakhoz, alagutakhoz és nagyméretű darurendszerekhez is kulcsfontosságú acélszerkezeteket gyártó cég vezetőjével beszélgettünk.