Az iskola 13.Ny (gépész) osztálya és tanárai a sepsiszentgyörgyi Puskás Tivadar Szakközépiskola XII.B osztályával, és osztályfőnökükkel, Újfalvi Istvánnal vették fel a kapcsolatot.
A szakgimnáziumi program célja, hogy magyarországi és határon túli magyar iskolák tanulói, tanárai építsenek kapcsolatokat, és valamilyen közös szellemi/anyagi terméket állítsanak elő. A projekttel tisztelegni akartak az 1848/49-s forradalom és szabadságharc 170. évfordulója előtt, és egyben cél volt a szakmai készségek fejlesztése is.
A GT-s diákok 2018. március 12-16. között látogattak Erdélybe, tanulmányozták a Gábor Áron életéhez és a székely ágyúöntéshez kapcsolódó dokumentumokat, tárgyi emlékeket Berecken, Kézdivásárhelyen, Eresztevényben és Sepsiszentgyörgyön.
A székelyföldi iskola tanulói és tanárai 2018. április 11-14. között jártak Salgótarjánban. Ellátogattak az 1848/49-es forradalomhoz és szabadságharchoz kapcsolódó helyszínekre (Salgó és Somoskő vára, Hatvan, Hadtörténeti Múzeum, Budapest), továbbá sor került a közösen megtervezett termékek gyártására a Szakképzési Centrum CNC laborjában. A közös termékek, a Gábor Áron Emlékérmek és a méretarányos ágyú, sikeresen elkészültek, és a tanulók magukkal vitték Erdélybe.
A vendégek bekapcsolódtak a Pósa Lajos Emlékkiállítás rendezvényeibe, és a Szakmák Éjszakájának programjaiba is. Öröm volt az együtt töltött néhány nap, s remélhetőleg, a jó iskolai kapcsolatnak később is lesz folytatása.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.