Az elmúlt éjszaka az év ezen időszakához képest még mindig szokatlanul hidegnek bizonyult. A leghidegebb a Nógrád megyei Zabaron volt, ott -2,4 fokot mértek, ez új országos minimum hőmérsékleti rekord ezen a napon.
Ezúttal főleg Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében és az Északi-középhegység völgyeiben süllyedt helyenként fagypont alá a hőmérséklet. A korábbi, -2,2 fokos rekordot 1978-ban regisztrálták Kékestetőn.
Tervezési szakaszba léphet uniós források felhasználásával a Zöld Kör projekt. Az elképzelés szerint egy körkörös, 2+1 sávos forgalmi rendszerrel építenék ki a belvárosi körgyűrűt, amely a számítások szerint mérsékelhetné a torlódásokat.