Október második szombatján a falu fiataljai díszes népviseletbe öltözve vonulnak fel a faluban, hirdetvén, hogy véget ért a szüret, és biztosított a jövő év bora. Számot adnak az év jeles történéseiről is mondókákkal, vidám falubeliekről költött fricskás versikékkel.
Hollókő egykor borairól is ismert volt a környéken, s habár a szőlőföldek művelése idővel gazdaságtalanná vált, s felhagytak a szőlő művelésével, a pincékben azért akad még bor, amivel a vendégeket megkínálják.

A szőlőművelésből pedig megmaradt a legjobb dolog, a szüret ünnepe.
Kivitelezőt keres Gyula városa az 1802-ben épült Kishíd szerkezeti, szigetelési, burkolati, valamint kő- és fémrestaurátori munkáinak elvégzésére.