Bánkon 51 százalékos, Diósjenőn 61 százalékos, Szuhán pedig 136 százalékos drágulás ment végbe egy év alatt.
Jelentősen élénkült a Nógrád megyei nyaralópiac - derült ki az ingatlan.com elemzéséből. A közlemény szerint a nyaralók iránti érdeklődések szempontjából legnépszerűbb Nógrád megyei településeken júniusban 179-498 ezer forintos átlagos négyzetméteráron kínálták eladásra a lakóingatlanokat. A szóban forgó települések többségében emelkedtek árak. Bánkon például 51 százalékos, Diósjenőn 61 százalékos, Szuhán pedig 136 százalékos drágulás ment végbe egy év alatt.
Bár a használt lakóingatlanok iránti kereslet növekedése és a drágulás megakadt a múlt évben, részben a koronavírus-járvány okozta bizonytalanság miatt, a nyaralók piaca országszerte erősödött. Egyre többen érdeklődtek irántuk és a kínálati árak is felfelé mentek.
Teljesen megújult, és méreteiben a régi közel duplája lett Dunaharaszti modernizált aluljárója a Némedi út és a Dózsa György út találkozásánál. A Budapest–Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán zajló fejlesztések részeként a Colas Út Zrt. kivitelezésében egy korszerű, 13,8 méteres nyílású vasbeton műtárgy épült, amely biztosítja a város közúti és vasúti forgalmának zavartalan működését.
A Somogy megyei Siófokon található Galerius Fürdő várhatóan 2026 tavaszán – legvalószínűbbként márciusban – nyithat meg újra, közel öt év szünet után. A felújítási munkálatok végeztével a városi tulajdonú élményfürdő már a jövő évi belépőjegy árakat is nyilvánosságra hozta.