A nyughely mellett felfedeztek egy eddig ismeretlen királynőt is.
Cseh régészek fedezték fel az egyiptomi Óbirodalom V. dinasztiájából származó, Kuvik főtisztviselő sírját Szakkara déli részén. Szakkarában jelenleg több külföldi régészcsoport is kutat. Kuvi sírhelyét a Mohamed Megahed egyiptomi régész által vezetett cseh régészeti kutatócsoport találta meg.
Kuvi síremléke mellett találtak egy feliratot is egy eddig ismeretlen óegyiptomi királynőről is, aki az V. dinasztia (Kr. e. 2435-2306) utolsó időszakában élt. Szetibhor királynő neve és címei egy vörös márványból készült oszlopba vannak bevésve, amely az újonnan feltárt főnemesi sírhely bejárata közelében található.
A Kuvi-féle temetkezési hely Dzsedkaré Iszeszi fáraó piramisegyüttese mellett található. A régészek évtizedek óta kutatják, ki lehetett a piramisegyüttes tulajdonosa, mivel ez az egyiptomi Óbirodalom legnagyobb eddig ismert királynői síremléke. Az új leletek alapján most bizonyítottnak látszik, hogy a piramisegyüttes tulajdonosa Szetibhor, Dzsedkaré Iszeszi fáraó eddig nem ismert felesége lehetett.
Európa egyik legnagyobb vasútfejlesztése a célegyenesbe ért: lezárultak a nagysebességű próbák, a vonal decembertől radikálisan átalakítja a régió közlekedését.
Csaknem két hónapra hétköznaponként is megnyílik a Pesti alsó rakpart. A mozogni és kikapcsolódni vágyók június 21-től (szombattól) várhatóan augusztus 15-ig (péntekig) autómentes környezetben használhatják a Jane Haining rakpartot az Eötvös tér és az Erzsébet híd közelében lévő Irányi utcai lehajtó között, ahol programok sora várja az érdeklődőket. Hétvégente a már jól bevált gyakorlatnak megfelelően a Margit híd és az Erzsébet híd (Irányi utca) közötti autómentes rakpartszakaszt vehetik birtokukba a fővárosiak és az idelátogatók.