2024.04.24, Szerda

Váltókban remekeltek a nógrádiak a 32. Wizz Air Budapest Félmaratonon

nogradsport.wordpress.com

2017.09.15. 10:42

2017. szeptember 10-én szinte nyári hőségben futották le a 32. Wizz Air Budapest Félmaratont. A duóban és trióban futókkal (soha ennyi csapat nem nevezett: 1700 darab) együtt 15.000 regisztrációt jegyzett a versenyt rendező Budapest Sportiroda (BSI). Nógrádból is szép számban rajthoz álltak, a váltókban három érmet is szereztek a mieink.

Magyarország 903 településéről érkeztek jelentkezések. 1200 nevező döntött úgy, hogy odaáll élete első félmaratonjához, azaz minden 12. futó először vette célba a 21097,5 méter legyűrését. A mezőnyben négy 80 év feletti férfi is futott. A külföldiek száma rekord: 72 országból 2500 nevezést regisztráltak.

Életében először vett részt a versenyen a kenyai Wycliffe Kipkorir Biwot, akinek arra is volt ereje és ideje, hogy egy kicsit gyönyörködhessen Budapest páratlan szépségében. A kenyai atléta végül közel fél perc előnnyel, elsőként ért célba (ideje 1;06:51 óra). Mögötte Csere Gáspár a második, egyben a legjobb magyar, aki ezzel – életében először – az országos bajnokság aranyérmese (ideje 1;07:18). A nőknél még ennyire sem volt szoros a küzdelem, a címvédő Kácser Zita újra átélhette a célszalag átszakításának feledhetetlen élményét, másfél percet vert a második helyezettre (ideje 1;16:58).

Nógrádból 78 futó nevezett egyéniben a versenyre. Közülük a leggyorsabb a férfiak közt 411. helyen beérkező Bartus Ferenc (Szécsény) volt, míg a hölgyeknél a 228. Jóházi Alexa (Salgótarján) „hátát nézték” a többiek. A mezőnyben ott volt két nógrádi olimpikon, Bekecs Zsuzsanna és Kovács Dusán is. Utóbbit – két társával együtt – az orvosbajnokság keretében is értékelték.

A váltók küzdelmeiben már a dobogókra is odaért pár nógrádi. A több mint 21 kilométert párban teljesítők női mezőnyében a Király Amandával (SAC) felálló „Első Randevú” nevet viselő trió bronzérmes lett. A Tarjáni Tornádó Triatlon SE (TTT) egy férfi és egy női triót indított útjára, előbbi kategóriájában ötödik lett, utóbbi pedig az értékes második pozícióban finiselt.