2024.04.16, Kedd

Nógrádból 17 futó indult a Futapest 11. szakaszán

nogradsport.wordpress.com

2017.07.02. 08:35

Salgótarján után a nógrádiak számára ismét közeli helyen, Lőrinci-Selyp-Petőfibánya térségében rendezte meg a Koren Tamás által vezetett Futapest egyesülete idei országos futórendezvény sorozatának következő futamát.

A futóverseny rajt-cél helyét ezúttal a selypi labdarúgó pályán jelölték ki, miközben a futók egy-egy kilométeren keresztül a Petőfibányára vezető közút mentén haladtak, ahol a polgárőrség mintaszerűen biztosította az útvonalat.

Késő délelőtt 11 órakor már jóval 30 Celsius fok felett járó kánikula hőségben, 4 nógrádi részvételével rajtoltatták el a 15,8 km-es hosszútáv részvevőit. A futók Petőfibánya irányába kezdtek, majd a Zagyvapart menti töltésen Lőrinci felé haladva kanyarodtak le az igen homokos talajú petőfibányai szakaszra és egy nagyobb kört megtéve tértek vissza a selypi sportpályára.

Ezt követően a rövidtáv, majd száz induló rajtol el, tucatnyinál több nógrád megyei futóval, közte a versenysorozat pontversenyének élén álló ceredi Szurok Balázzsal (Zenit SE). A labdarúgással is kacérkodó nógrádi futó 4 km-előtt pár méterrel robbantott és egy szoros küzdelmet követően a nála jóval fiatalabb hatvani futótársa előtt abszolút elsőként ért célba. A nógrádiak nem kis örömére a harmadik helyre Telek András (Zenit) futott be, aki ez által korosztályában az első helyezést szerezte meg. Ezt követően a csak edzésként (így is a nőknél és korosztályában is az első helyen végzett. a szerz.) a futamon részt vevő Papp Ildikó (SAC) végigkísérte a tehetséges, még csupán 10 éves Oláh Bátort (SAC), akivel kéz a kézben érkeztek meg a célba. Őket a nógrádiak közül a beugró Huszár László (Karbona) illetve Komka Zsuzsanna (SAC) követte, majd a közelmúltban a pásztói Fut a suli verseny győztese a 11 éves Szeberényi Csenge haladt át a célkapun. Idősebb szenioroknál a 72. születésnapját ünneplő örökifjú szécsényi Jusztin Ferenc korosztályában az ezüstérmes helyen zárt.

Alig kocogott célba rövidtávon az utolsó részvevő, a hosszútávról megérkezett az abszolút győztes a „honvédos” Mátyus F. Csaba.

A Nógrád megyei futók közül elsőként a sportpálya gyepszőnyegére az előkelő 10. helyen a somoskőújfalui Mátrai Márk (Zenit SE) érkezett meg, majd nőknél abszolútban a 2. helyen korosztályában pedig győztesként futott át a célkapun a Zenit sportolója Behan Anikó.

Futapest terepfutóverseny sorozat, Lőrinci: 11. futam (abszolút végeredmény, zárójelben a korosztályos eredmények)

Táv: 5,4 km (97 induló): 1. (1). Szurok Balázs Cered/ Zenit SE 20:46 … 3.(1.) Telek András Salgótarján/Zenit SE 20:59 6-7. (1.) Papp Ildikó Salgótarján/SAC 23:03 és (1.) Oláh Bátor Salgótarján/SAC 23:03 … 12. (3.) Huszár László Vizslás/Karbona 23:25..23.(2.)Komka Zsuzsanna Salgótarján/SAC 26:08..27.(1.)Szeberényi Csenge Pásztó 26:48 ..57 (2.) Jusztin Ferenc Szécsény/Dornyay SE 32:015 58. (6) Vincze Barbara Palotás 32:11 ..63.(7.) Godó Mónika 32:29 Pásztó..67.(5.) Czimer József Pásztó 32:44..93.(5.)Pusztai Patrick Ryan Salgótarján 45:19..94.(11.) Nagyné Simon Lilla Salgótarján SAC 45:21

Táv 15,8 km (71 induló): 10. (4.) Mátrai Márk Somoskőújfalu Zenit SE 1:13:35..13.(1.) Behan Anikó Hernádkak Zenit SE1:16:05 .. 29. (9.) Oravecz Szabolcs Jobbágyi 1:26:50..35.(10.) Matthias Viessmann Bátonyterenye 1:30:06