2024.03.29, Péntek

Salgótarjánban futva is megnyitották a tanévet

nogradsport.wordpress.com

2017.09.11. 14:32

A rövidebb táv, körülbelül 1 kilométeres penzum megkerülte a művelődés központot, és a Madách gimnáziumnál fordult vissza, míg a hosszabb táv, 4 kilométeres kör „megmászta” a Szerpentin utat is.

A Tanévnyitó fesztivál keretében harmadik alkalommal rendezett esti futóversenyt Salgótarján önkormányzata, a Fő téren kialakított versenyközponttal.

Idén leginkább a „profibb”, azaz a futással komolyabban foglalkozó sportolók sorakoztak a rajtoknál, de azért a teljesen amatőrök is képviseltették magukat. A két mezőny egy közös bemelegítéssel készült az indulásra, a lebonyolításba a Dornyay SE, a rendőrség és a polgárőrség is besegített.

A rövidebb távot a SAC utánpótlása sajátította ki, a harmadszor győztes Szabó Dávid, és Bartkó Virág nyerte az abszolútot. A hosszabb penzumon a TTT versenyzője, Hajósi Ferenc győzött, míg a lányoknál a tájfutásban és atlétikában is jeleskedő Mag-ikrek nyertek, férfiakat is megszégyenítő eredménnyel.

Az eredményhirdetés során a dobogósok érmet, oklevelet és nagy tapsot kaptak.

A dobogós helyezettek.

Rövid táv.

10 éven aluliak. Fiúk: 1. Oláh Bátor, 2. Szviták Márió, 3. Makán Kristóf. Lányok: 1. Virágos Zsófia, 2. Kiss Viktória, 3. Kopla Szofi. 10-14 évesek. Fiúk: 1. Simkó Máté Boldizsár, 2. Szabó Barnabás, 3. Alb Levente. Lányok: 1. Bartkó Virág, 2. Kovács Gyöngyvirág, 3. Tóth Barbara. 14-18 évesek. Fiúk: 1. Szabó Dávid, 2. Vanó Gergő. Lányok: 1. Kőrös Eszter, 2. Krizs Nikolett, 3. Szőllős Petra. 18 éven felüliek. Férfiak: 1. Dániel Zoltán, 2. Szviták Krisztián, 3. Nádrai Krisztián. Nők: 1. Garamszeginé Zvara Enikő.

Hosszú táv.

14 éven aluliak. Fiúk: 1. Reichardt Zalán, 2. Balla István, 3. Papik Zétény. Lányok: 1. Molnár Réka, 2. Reichardt Liza, 3. Bali Emese. 14-18 évesek. Fiúk: 1. Hajósi Ferenc, 2. Buda Erik, 3. Zsidai Gergely. Lányok: 1. Mag Viktória, 2. Mag Fruzsina, 3. Bali Sára. 18-35 évesek. Férfiak: 1. Stork Mihály, 2. Szurok Balázs, 3. Gyöngyösi József. Nők: 1. Zsírosné Szomszéd Judit, 2. Mrakics Nikolett, 3. Sándor Viktória. 35 éven felüliek. Férfiak: 1. Langer Olivér, 2. Zsíros István, 3. Huszár Máté. Nők: 1. Komka Zsuzsanna, 2. Sumi Ágnes.